TT Kempen

TT Kempen on tour: deel 2 seizoen 2023 – 2024

Eind november gaven we een update van onze tornooien en resultaten! Ondertussen zijn er weer heel wat evenementen gepasseerd! We proberen alles op een rijtje te zetten maar we geven ook meteen mee dat volledigheid niet eenvoudig is! Hopelijk vergeten we niemand, indien wel…onze excuses! Je zal merken dat we bij TT Kempen op vele fronten deelnemen en dat het een druk voorjaar is.

Grand Est eind december

 • Amy Schoen: 26ste plaats op 33 meisjes bij de cadetten
 • Inthe Mermans: 12de plaats op 33 meisjes bij de cadetten
 • Anne Fleur Hamaekers: 20ste plaats op 33 meisjes bij de cadetten
 • Mil Geerts: 29ste plaats op 33 jongens bij de poussins
 • Joppe Moorkens: 13de plaats op 29 jongens bij de benjamins 2
 • Aaron Decroos: 26ste plaats op 29 jongens Minimes 1

Met een beperkte delegatie gingen we naar ons jaarlijkse tornooi in Grand Est. Het werd een leerrijke editie waarbij we vooral het hoge niveau konden onthouden van de spelers uit Gierle. Knappe resultaten van Inthe en Joppe hier.

Europese kampioenschappen onder 21 jaar te Skopje (eind januari)

Sterk tornooi voor Sara Devos. Sara eindigde na enkele mooie wedstrijden op een 2de plaats in haar eerste poule. Tijdens de 2de poule moest ze echter meerdere erkennen in de andere sterke Europese speelsters. Kas Van Oost eindigde tijdens dezelfde fase op een 3de plaats.

Vlaams jeugdcriterium fase 2 te Sint Truiden (28 januari 2024)

Sterk tornooi van Mil Geerts (2015) die de finale verloor van een sterkere Max Zhang. Mil is sinds kort meer aan het trainen en we merken echt wel heel wat vooruitgang. Doe zo verder kerel, je hebt heel wat in je mars!

Vlaamse kampioenschappen ABCD (4 februari 2024)

Een sterke Kathe De Meyer werd Vlaams kampioen bij de dames B. Ella, Maithe en Gitte geraakten door de poule maar moesten in de kwartfinale het hoofd buigen. Voor Lessia, Inthe en Temperance werd het een moeilijke dag met verlies in de poulefase. Bij de heren A bemachtigde David Henkens een bronzen medaille. Er was echter nog een sterke prestatie bij de heren B met de overwinning van Ken Waegeman. Ken traint elke week mee bij TT Kempen en zette dit jaar enkele goede stappen. Hij liet dit zien tijdens dit evenement. In de D reeks zakte Joppe Moorkens af met ambitie, hij geraakte deze keer echter niet door de poule. Hetzelfde verhaal voor Aiden Braekmans met 2 verliesmatchen in de poulefase.

Nationaal jeugdcriterium fase 3 (18 februari 2024)

 • Vitja Lutsenko (B2): 5de plaats in 1ste divisie
 • Jamie Eling (B2): 4de plaats in 2de divisie
 • Thomas Vertommen (B6): 3de plaats in 3de divisie
 • Joppe Moorkens (D2): 1ste plaats in 4de divisie
 • Aiden Braekmans (E2): 6de plaats in 6de divisie
 • Mil Geerts (E6): 4de plaats in 11de divisie
 • Kathe De Meyer (B2): 2de plaats in 1ste divisie
 • Lessia Lewyckyj (B0): 5de plaats in 1ste divisie
 • Gitte Gregoor (B6): 7de plaats in 1ste divisie
 • Maithe Belmans (B2): 4de plaats in 2de divisie
 • Temperance Tang (B6): 2de plaats in 2de divisie
 • Ella Aelst (B4): 3de plaats in 2de divisie
 • Inthe Mermans (B6): 2de plaats in 2de divisie

Sterke prestaties van Joppe Moorkens met winst in 4de afdeling en Inthe Mermans. Inthe wist te stijgen naar afdeling 1! Daarnaast ook mooie andere resultaten. Iedereen lijkt klaar voor de Belgische kampioenschappen.

Belgische kampioenschappen jeugd (2/3 maart 2024)

Een belangrijke dag voor veel van onze spelers en opnieuw gingen we naar dit tornooi met de nodige verwachtingen. Onze spelers waren klaar om het beste van zichzelf te geven. We natuurlijk mikken altijd op het hoogste dus de zenuwen waren aanwezig.

We beperken ons in dit artikel even tot de resultaten van de enkels en de medailles in dubbel!

 • Aiden Braekmans: verlies in kwartfinale enkel jongens preminiemen na een 5 setter
 • Joppe Moorkens: verliesin 1/8ste finale enkel jongens miniemen na een 5 setter tegen een B6

In dubbel behaalden Aiden en Mats (Geelse) een bronzen medaille bij de jongens preminiemen. Daarnaast wist Aiden ook samen met Laure De Ley  (Zoersel) brons te behalen in de dubbel gemengd reeks. Joppe Moorkens en Emma Leysens (Geelse) deden het zelfs nog beter. Zij behaalden de 1ste plaats in de reeks dubbel gemengd miniemen. Een mooie tornooi-dag die zaterdag, waarbij we vooral de progressie van Joppe Moorkens konden bewonderen.

Op zondag kwamen de oudere kanonnen aan de bak!

 • Ella Aelst: verlies na een nipte match in de kwartfinale van de meisjes cadetten van Kathe De Meyer
 • Kathe De Meyer: verlies na een nipte match in de halve finale van de meisjes cadetten van Lessia Lewyckyj
 • Lessia Lewyckyj: GOUD voor Lessia bij de meisjes cadetten!

LESSIA WERD BELGISCH KAMPIOENE! BRONS VOOR KATHE DE MEYER!

 • Gitte Gregoor: verlies in de kwartfinale bij de meisjes juniors tegen een A speelster
 • Inthe Mermans: verlies in de kwartfinale bij de meisjes juniors tegen een A speelster
 • Maithe Belmans: verlies in de 1/8ste finale bij de meisjes juniors
 • Sara Devos: GOUD voor Sara bij de meisjes U19

SARA DEVOS WERD BELGISCH KAMPIOENE!

 • Thomas Vertommen: 1/8ste finale verlies bij de jongens cadetten
 • Jamie Eling: 1/2de finale
 • Rune Staes: 1/16de finale verloren bij de jongens cadetten

BRONS VOOR JAMIE ELING BIJ DE JONGENS CADETTEN!

 • Tiemen Michielsen: 1/32ste finale verlies bij de jongens junioren
 • Vitja Lutsenko: 1/4de finale verlies bij de jongens junioren tegen Tom Closset

In dubbel behaalden Kathe De Meyer en Lessia Lewyckyj goud bij de meisjes cadetten. Maithe Belmans en Ella Aelst verloren in de kwartfinale van Inthe Mermans en Lotte Leysens. Zij wisten daarmee dus knap beslag te leggen op een bronzen medaille bij de junioren meisjes. Gitte Gregoor wist eveneens samen met Lauren Colla het brons te bemachtigen. Zij verloren van de latere winnaars (A, B0). Thomas Vertommen en Jamie Eling behaalden samen een zilveren medaille bij de jongens cadetten. Daarnaast wist Jamie ook nog een bronzen medaille te winnen in het gemengde dubbelspel met Nore Colla. Gitte Gregoor voegde nog een gouden medaille toe aan haar palmares samen met Pepijn Surmont. Gitte won knap in de finale van het 1ste reekshoofd (A5/B2).

Met deze resultaten verstevigen Jamie, Lessia en Kathe alvast hun positie op de youth ranking. Zij kunnen uitkijken naar de Europese kampioenschappen, maar eerst nog even afwachten wat de TOP 12 op het einde van dit seizoen zal geven.

Turkey open ETTU (11/03 – 15/03)

Sinds het seizoen 2022-2023 organiseert de ETTU enkele tornooien waarin ook een ploegentornooi zit geïntegreerd. Dit zorgt ervoor dat spelers heel wat extra wedstrijden kunnen spelen tijdens deze evenementen. Verschillende spelers die bij TT Kempen trainen namen deel aan dit tornooi. Bij de min 13 jarigen waren Joppe Moorkens en Temperance Tang aanwezig. Bij de min 15 jarigen waren het Lessia Lewyckyj en Jamie Eling die probeerden het verschil te maken. We zijn heel blij dat de federatie hen deze kans heeft gegeven.

Het teamtornooi liep voortreffelijk met een gouden medaille voor het team U15 na een zeer sterke finale waarin Jamie een ongelooflijke sterke wedstrijd speelde. Het team U13 wist een bronzen medaille te behalen. Jamie wist daarnaast ook nog beslag te leggen op een bronzen medaille in dubbel samen met Matt Closset. In enkel verloor hij eerder kansloos tegen de latere eindwinnaar in de kwartfinale.

Lessia won een bronzen medaille in dubbel samen met Lotte Nuyttens na een eerder teleurstellende halve finale. In het enkeltornooi was ze echter wel degelijk op de afspraak. Ze kon beslag leggen op de zilveren medaille na een zeer sterke overwinning in de kwart en de halve finale. In de finale was de Duitse Lisa Wang echter te sterk. Een 2de plaats op een Europees toptornooi, daarmee kan je huiswaarts keren.

Belgische kampioenschappen BCDE

Veel spelers met ambities op deze evenementen. Het waren vooral onze meisjes cadetten die probeerden om het podium te bereiken. Kathe De Meyer en vooral Ella Aelst speelden een voortreffelijk tornooi waarbij ze allebei verloren in de halve finale. Ze stonden dus samen op het podium, een ongelooflijk mooi resultaat. Beide dames mogen hopen op een klassementsverhoging.

Nederlandse A jeugdranglijsttornooi

Onze Nederlandse toppers namen deel aan het A ranglijst tornooi in Nederland. Hierbij de resultaten van spelers die regelmatig (of af en toe) meetrainen met TT Kempen:

 • Lynn Schijven met een 7de plaats bij de meisjes U19
 • Amy Schoen met een 9de plaats bij de meisjes U19
 • Anne Fleur Hamaekers met een 10de plaats bij de meisjes U19
 • Tobias Van Geffen met een 9de plaats bij de jongens U17
 • Natalia Kerr met een 11de plaats bij de meisjes U15
 • Rune Kemmeren met een 17de plaats bij de jongens U17
 • Ronan Kerr met een 18de plaats bij de jongens U17

Belgische kampioenschappen A

Met Jamie Eling, Ella Aelst, Lessia Lewyckyj en Kathe De Meyer hadden we heel wat mogelijkheden tijdens dit uitdagende tornooi. Voor Ella en jamie zat het tornooi erop in de poulefase zonder overwinning. Lessia Lewyckyj kwam er dichtbij maar moest uiteindelijk toch het hoofd buigen voor Eloïse Duvivier (A5). Kathe De Meyer wist wel door de poule te geraken na een overwinning tegen Smirnova (A6) en vriendin Lotte Nuyttens (B0). Ook op de finaledag wist Kathe te imponeren na een nipt 4/3 verlies tegen Margo Degraef (A2). Kathe liet aan de hele Belgische tafeltenniswereld zien dat de jeugd van TT Kempen eraan zit te komen.

Van de allerjongsten tot de seniors…in België of in Nederland, we draaien mee op alle niveaus! Interesse om ook mee stappen te zetten? Mail naar info@ttkempen.be voor meer informatie of neem contact op via onze sociale mediakanalen.

DEEL DIT BERICHT:

0
  0
  Winkelwagen